Niebanalne dekoracje do domu i biura

Ludzie niemal od zawsze lubili przyozdabiać ściany swoich domów, mieszkań oraz miejsc pracy. Umieszczanie na nich wizerunków poważnych antenatów, obrazów związanych z kultem religijnym, plakatów lub prostych dziecięcych rysunków jest spotykane praktycznie w każdym zakątku świata. Obecnie dużą popularnością cieszą się również fotografie drukowane na specjalnych rodzajach płótna.

Zalety artystycznego płótna Canvas

 

Większość z nas posiada w domach ramki z ulubionymi zdjęciami. Wiele mieszkań zdobią również reprodukcje obrazów lub kolorowe kinowe i teatralne afisze. Jednak osoby, które w dekoracji wnętrz starają się podążać za najnowszymi trendami powinny zainteresować się płótnem Canvas. Ten artystyczny materiał ze względu na rodzaj włókien możemy podzielić na canvasy bawełniane, poliestrowe oraz mieszane, czyli bawełniano-poliestrowe. Niezależnie od typu, tkaniny cechują się splotem, który idealnie odwzorowuje płótna malarskie, a przy tym można na nich wykonywać zadruki wielkoformatowe.

Nadruki na płótnie Canvas wyglądają, jakby były malowane farbą. W związku z tym canvasy świetnie sprawdzają się, jako baza dla reprodukcji oraz wszelkiego rodzaju barwnych dekoracji. Ponadto ciekawy pomysł stanowią obrazy canvas tworzone z prywatnych fotografii. Uśmiechnięte buzie dzieci lub zdjęcia ślubne nagle zmieniają się w piękne malowidła, które wyglądają, jakby wyszły spod ręki mistrza. Dzięki wysokiej estetyce wydruków, obrazy na płótnie Canvas są chętnie wykorzystywane w galeriach sztuki i centrach kultury, jak również do dekoracji hotelowych i domowych ścian.

Niezaprzeczalną zaletą wydruków tworzonych na płótnie Canvas jest ich odporność na upływ czasu oraz ekspozycję na światło. Żywa kolorystyka obrazów nie przygasa nawet, gdy są one długotrwale wystawiane na działanie światła słonecznego. Canvasy są również odporne na pojawianie się pleśni. W zależności od naszego gustu możemy zdecydować się na obrazy canvas matowe lub błyszczące. Niezależnie od rodzaju, wszystkie cechują się dużym nasyceniem barw oraz idealnym odwzorowaniem oryginału.